Chcete lepší kávu?

Na nejednom pracovišti stejně jako v mnoha domácnostech se dodnes udržuje zvyk, který se vžil už před spoustou let. Když se probudíme, když máme pauzu nebo když jsme konečně se vším hotovi a chceme se vzpružit, postavíme konvici na plotnu, uvaříme si v ní vodu a z této si vzápětí připravíme kávu. Případně si tuto vodu na kávu uvaříme v rychlovarné konvici, abychom ušetřili nějaký ten čas.

Zalijeme horkou vodou nějakou tu mletou nebo instantní kávu, pořízenou v běžném obchodě, a pak ji tu upíjíme, aniž bychom se nějak mimořádně zamýšleli nad tím, jestli nám tato chutná nebo ji bereme jenom jako z nouze ctnost. Často nás ani nenapadne, že bychom mohli mít i něco daleko lepšího.

A tím se ochuzujeme o skutečný požitek, jenž by nám udělal opravdu dobře. A jenž si už dnes můžeme dopřát, protože se nejedná o nic 'tuzexového', tedy běžným lidem nedostupného.

Dnes už se totiž nabízejí i dlouhodobé pronájmy kávovarů do kanceláří a domácností. A to je pak jiná káva. V přeneseném i nepřeneseném smyslu toho slova.

Kdo si chce pořídit takový kávovar formou pronájmu, nemusí se vůbec obávat toho, na kolik ho tato záležitost přijde. Včetně servisu a údržby to totiž vychází na pouhopouhou jednu korunu měsíčně. Tak málo stačí k tomu, aby mohl člověk doma či na pracovišti získat kvalitní kávu pouhým stiskem jediného tlačítka.

Totiž pochopitelně nestačí jenom onen kávovar. Je třeba mít i kvalitní kávu k tomuto. Bez té je logicky kávovar samotný k ničemu. Ale taková skutečně kvalitní káva je k dispozici také. Ta z Kroměřížské rodinné pražírny. Kde se zpracovávají výhradně ta nejkvalitnější zrna od různých obchodníků ze všech světových končin, a přitom se dbá na to, aby byl výsledek zdejšího pražení nejdokonalejší a nabízená káva (jednodruhová stejně jako různé směsi) nejjakostnější a nejchutnější.

A taková kvalitní káva, doručovaná klidně až do kanceláře, je ve spojení s kávovarem tím nejlepším, co si jenom v tomto oboru lze představit. A je dokonce za rozumnou cenu.